Kvalitní sypané čaje

Pokud si chcete dopřát opravdu kvalitní šálek čaje, tak byste měli vždycky volit nějaký sypaný čaj. Rozhodně to poznáte zejména na chuti a šálek si opravdu vychutnáte. Jak tedy vybírat sypané čaje a jak poznat kvalitní sypaný čaj? Na to se můžeme podívat.

V prvé řadě, pokud je možno, tak vybírejte čaje ze zemí prověřených, jako je například Japonsko, Čína, Indie nebo Japonsko. Čaje z těchto zemí patří k těm nejoblíbenějším a nejkvalitnějším na světě.

Čaj by měl být také vždycky zabalený v místě svého původu, tedy japonský čaj v Japonsku a tak podobně. Jedině takto si můžete být jisti původem a čaj si vlastně také zachovává svůj charakter. Dále byste měli preferovat čaje sbírané ručně. O tomto se sice bohužel na obalu asi nedočtete, avšak opravdu kvalitní dodavatel a distributor čajů by vám měl tuto informaci sdělit.

Sbírání čaje pečlivou lidskou rukou je totiž to nejlepší, co může čaj potkat. Jde o to, že lidé vybírají pouze kvalitní a čerstvé mladé lístky s neotevřenými pupeny. V současné době se velice často sklízejí listy čajovníků strojově, což je určitě škoda. Podle názvů lístků mají například v Číně zavedenou kvalitu čaje.

Tím nejkvalitnějším čajem je FOP, neboli Flowery Orange Pekoe, který se vyrábí z prvních listů a zlatavých pupenů.

Zveřejnit odpověď