Účinky řepíkového čaje

Řepík lékařský je druhem rostliny, přičemž patří do čeledi růžovitých. Rostlina má tmavě zelenou barvu, přičemž je celá posetá měkkými četnými chlupy. Květy této rostliny mají specifickou kořeněnou vůni, která nápadně připomíná meruňky. Jedná se o bylinu vytrvalou, která může dorůstat až šedesáti centimetrů.

Řepík lékařský můžete doma pěstovat na zahradě nebo ve skleníku, přičemž vyžaduje hodně slunečního záření. Pojďme se nyní podívat na použití řepíku v léčitelství. Již dávno byla tato bylina používána k léčitelství a také k magii.

Dokonce měl údajně léčit také čarodějnictví a dokázal vyléčit střelnou ránu z muškety. Dále se velice často používal jako lék na impotenci mužů. V současné době se používá například jako lék na nespavost a dává se do vonných polštářků pod hlavu. V moderní době se užívá na poruchy jater, ledvin, močového měchýře a podrážděná střeva.

Řepík má rozšíření opravdu skoro po celé Evropě, dále v mírných pásech Severní Ameriky a Asie. V České republice jej můžeme najít u cest, v křovinách, na suchých lukách a tak podobně. Řepíkové čaje se často používají při zánětlivých onemocněních kůže, při lehčích zánětech ústní dutiny a tak podobně.

Čaj můžete zakoupit ve všech lékárnách nebo samozřejmě také na internetu. Za balení pak zaplatíte něco kolem čtyřiceti korun.

Zveřejnit odpověď