Žaludeční čaje

19. 03. 2011 | Čaje | Žádný komentář »

Při problémech s žaludkem, například při bolestech, vředech a tak podobně, se doporučuje užívání léčivých a uklidňujících čajů. Jedním z velice dobrých čajů na uklidnění žaludku je pak například mátový čaj, který nechejte vyluhovat zhruba pět až deset minut. Vypít by se měl co nejvíce horký.

Můžete do čaje přidat také dále například zázvor, skořici nebo květ heřmánku pravého. Obecně se také doporučuje na krátkodobé bolesti žaludku pít čaje černé. Jinak druhů čajů na žaludek je opravdu veliké množství a možná vás překvapí, jako čaje mohou existovat. Možná se jedná o marketingový tah, avšak za tu cenu, za kterou se v dnešní době čaje prodávají, není proč to nevyzkoušet.

Máme například čaje na zkažený žaludek, čaje na zánět žaludku, čaje na slabost zažívacích orgánů. Dále čaje proti zvracení, čaje proti pálení žáhy, čaje na omezení žaludeční kyseliny, čaje na žaludeční nervozitu a tak podobně. Takový univerzální čas na žaludek můžete v dnešní době pořídit zhruba za šedesát korun. Jedná se o padesát gramů, což dělá něco kolem sedmnácti sypaných porcí. Tento čaj můžete najít například v oblíbeném internetovém obchodě kouzlo-bylin.cz.

V čaji najdete byliny, jako například mátu, jalovec, zeměžluč, vachtu, pelyněk a tak podobně. Čaj je samozřejmě hořký, což prospívá žaludku spolu s přidanými bylinami nejlépe.


Zanechte komentář

Abyste mohl komentovat, musíte se přihlásit.