O jihoamerickém yerba maté

Maté je velmi známý čaj, který má svou speciální přípravu. Tento nápoj pochází z Jižní Ameriky – Argentina, Brazílie, Chile…A možná to pro Vás bude překvapení, ale Američani nejsou na tento nápoj moc pyšní, jelikož se považuje za moc „obyčejný“ a to proto, že keř, ze kterého se lístky maté dostávají a následně zpracovávají, roste prakticky na každém rohu.

Maté je známý především svými účinky, které jsou značně povzbuzující. Obsahuje kofein, minerální látky, vitamíny A, B, C, E a díky tomuto povzbuzuje správnou činnost ledvin, normalizuje hladinu cukru v krvi a posiluje imunitní systém. Musíte tedy uznat, že tento čaj toho umí hodně. Příprava čaje je poměrně komplikovaná, ale můžete si ji samozřejmě i zjednodušit. Jde o to, že se čaj maté nechá vylouhovat ve speciální nádobě – kalabasa, a z té se pak čaj popíjí speciálním brčkem, které má v sobě sítko – nazyvaná bombilla.

Čaj maté má mnoho příchutí jako je citron, máta, pomeranč či med. Případně můžete všemi těmito přísadami ochutit své obyčejné maté. Maté je výborný nápoj pro všechny příležitosti a když se naučíte dělat řádně tento čaj, můžete na sebe být doopravdy pyšní. A pokud budete tento čaj pít pravidelně, jistě na sobě ucíte pozitivní účinky, které tento čaj poskytuje…

Zveřejnit odpověď