Čínský čaj Pu erh

14. 10. 2011 | Čaj Pu erh, Čaje | Žádný komentář »

Podle mě mezi námi není nikdo, kdo by si rád někdy nevypil čaj. Každý dáváme přednost něčemu jinému, ale velké oblibě se těší jeden čínský čaj a to konkrétně Pu erh.

Tento čaj pochází z čínské provincie a má velmi jedinečnou chuť, která Vám zpříjemní všechny Vaše chvíle. I když je tento čaj velmi populární, jistě o něm nevíte některé zajímavé věci. Například to, že se zpracovává dodatečnou oxidací černých čajů. Samozřejmě ale existuje i takový Pu erh, který je z typu zeleného čaje. V obchodem s čajovinami se dá sehnat několik verzí čaje Pu erh. Může to být klasická verze, směs Pu show, která je tvořená směsí klasického Pu erh a směsí bílého čaje Show mee, nebo španělskou verzi – Pu erh Espaňa, která navíc obsahuje kousky pomeranče a citrusů. Pokud byste chtěli zkusit nějaký „silnější odvar“, můžete si zvolit Pu erh Special Grade, který má skvělou, výraznou a bohatou chuť.

Na závěr bych se s Vámi ale chtěla podělit ještě o několik zajímavostí. Věděli jste například to, že existuje i čajový keř Pu erh s dlouhými listy? Anebo to, že Pu erh je název města v čínském provincii? A právě díky tomuto městu má tento výtečný čaj své jméno. Pu erh je prostě ten pravý nápoj pro milovníky čaje.

Tagy: , ,

Zanechte komentář

Abyste mohl komentovat, musíte se přihlásit.