Kvetoucí čaj

Věřte nebo ne, ale čaje tu nejsou jenom proto, aby nám splnily naše chutě a aby nám chuťové buňky uspokojily. Čaj nám může poskytnou i zrakovou potěchu. Že nevěříte? A co tedy například Kvetoucí čaj?

Kvetoucí čaj nebo někdy nazývaný čajový květ je zvláštní druh čaje. Jde vlastně o to, že si koupíte malou kuličku, která je svázaná z čajových lístků a uvnitř skrývá jeden květ. Lístky jsou většinou z bílého nebo ze zeleného čaje. Když tuto čajovou kuličku vložíte do konvice a zalijete horkou vodou, začne se Vám čaj louhovat. Současně se Vám začne rozevírat květ, což přináší skvělou podívanou. Během několika minut Vám prakticky vyroste nádherná květina ve Vaší konvici. Existuje samozřejmě mnoho druhů kvetoucího čaje. Za zmínku stojí například Fairy Jasmine, který má jedinečnou nahořklou chuť jasmínu, Rose Fairy, který je svázán z květů měsíčku a amarantu, nebo vázaný zelený čaj s chryzantémou.

Druhů kvetoucího čaje je samozřejmě mnoho a já Vám mohu zaručit, že takzvaný čajový květ (kvetoucí čaj) Vám udělá radost jak na pohled, tak na chuť. A vlastně potěší i Váš nos, jelikož květ má svou krásnou a specifickou vůni. Můžete tím například ohromit i své přátele. I pití čaje se dá dnes nějak zpestřit…

Zveřejnit odpověď