Řecký horský čaj

Řecký horský čaj je velice oblíbeným čajovým produktem, jehož název by mohl napovídat tomu, že tyto čaje jsou vyráběny pouze v Řecku.

Není tomu však samozřejmě úplně pravda. Tyto čaje se vyrábějí hlavně z byliny s názvem hojník horní, která se pěstuje zejména v Turecku.

Tuto rostlinu bychom mohli přirovnat například k šalvěji.Pokud si tento čaj budete chtít připravit sami, tak si připravte tuto bylinu a jemně rozlomte stonky s květy a lístky. Následně vše zalijte horkou vodou. Pokud jde o vůni tohoto čaje, tak je opravdu zvláštní, specifická a zajímavá.

Jedná se o lehce citronový nádech podpořený kořeněnou vůní. Tento čaj je velice vhodný také do letních období, kdy se za studena míchá například s ovocnými šťávami. Na šálek si připravte zhruba jednu čajovou lžičku, kterou přelijte vroucí vodou. Čaj pak nechte vyluhovat zhruba pět až deset minut.

Řecký horský čaj není moc vhodný pro kojící a těhotné ženy a pro děti. Dávkování je doporučeno na jeden až dva šálky za den. Pokud si budete tento čaj chtít zakoupit, tak se můžete zeptat například ve vaší oblíbené lékárně nebo se mrknout do internetových lékáren. Za sedmdesát pět gramů pak zaplatíte zhruba sedmdesát pět korun.

Zveřejnit odpověď