Pu-erh čaj na hubnutí

Pokoušíte se snížit svoji váhu a hledáte způsob, jak svoji snahu zefektivnit? Vyzkoušejte čaje Pu – erh na redukci váhy. Tyto čaje jsou velmi populární a společně s úbytkem váhy nabízejí i další pozitivní účinky.

O čaji Pu-erh na hubnutí

Tradice čaje Pu – erh se píše již 2000 let. Jedná se o jeden z nejkvalitnějších čínských čajů a je charakteristický svou zemitou chutí. Spektrum jeho chutí je však daleko rozsáhlejší, zvláště ovlivněné kvalitou čaje a způsobem přípravy.

73-jujube-menghai-shu-puerh-detail

Na českém trhu můžeme vybírat z několika druhů různé kvality čaje. Očekávané účinky nám však přinesou pouze čaje vyšší kvality.

Většina čaje Pu – erh je vypěstována v provincii Jün-nan, která svým specifickým klima zajistí čaji nejlepší podmínky. Čaj nese jméno města, ve kterém dochází k jeho zpracování a svou finální podobu získává dodatečnou oxidací černého čaje.

Pu-erh je typický svou tmavou barvou, při delším louhování může připomínat černou kávu.

K jeho sklizni dochází třikrát ročně, a to v polovině dubna, mezi červencem a srpnem a v období září a října.

Podle způsobu zpracování rozlišujeme:

  • Sheng: Lístky čaje se nejdříve nechávají zvadnout, zahřívají se na pánvi a poté se rolují. V závěrečné fázi se usuší na slunci, napařují se a lisují.
  • Shu – Mao cha: Čaj je nejprve zoxidován, až poté dojde k roztřídění lístků, jejich napaření a slisování.

Druhy čajů Pu-erh na hubnutí

Do hlavního dělení spadají čtyři druhy tohoto čaje:

  • Shu – tmavý: Jedná se o nejznámější druh u nás. Nevyznačuje se příliš vysokou jakostí, ale i u něj je možné najít druhy vyšší jakosti. Často se užívá jako náhražka dražšího a kvalitnějšího čaje Shen.
  • Sheng – zelený: Představuje čaj s dlouhou tradicí, u nás se však příliš neobjevuje.
    Je charakteristický ovocnou medovou chutí, která se později přemění do chuti zemité.
  • Bílý: Je tvořen lisovanými tipsy čajovníku.
  • Květový: Je tvořen lisovanými květy čajovníku.

2009-menghai-first-grade-loose-ripe-puerh-detail

Pozitivní účinky čaje pu-erh na hubnutí

Redukce váhy patří mezi nejčastější pojem skloňovaný v kontextu s čaji Pu – erh. Jejich účinek na snižování váhy je prokázán několika studiemi a pojí se také se snížením hladiny škodlivého tuku v krvi. Zároveň výrazně přispívá k detoxikaci organismu, urychlení trávení a k sekreci tělesných šťáv. Čaj díky obsahu vitamínu E posiluje imunitní systém, snižuje cholesterol a krevní tlak, urychluje odbourávání alkoholu v krvi a celkově pozitivně působí na lidskou psychiku.

Příprava čaje pu-erh na redukci váhy

Pro zachování kvality čaje je nezbytné připravit ho v malém množství, které poté

zkonzumujete. Pokud používáte kvalitní druh čaje, můžete použít jednu dávku na několik nálevů.

Do 250 ml hrnečku vložte čajovou lžičku směsi, zalejte ji převařenou vodou, která již není úplně vroucí (ideální teplota se pohybuje okolo 95 oC), a nechte 30 vteřin louhovat. Při dalších nálevech postupně dobu louhování prodlužujte. Chuť čaje můžete upravit dodáním odstáté, nikoliv však chlorované, vody.

Při skladování čaje dbejte na to, aby nebyl v uzavřené nádobě. Na rozdíl od jiných čajů vyžaduje Pu – erh přístup vzduchu, protože u něj dochází k dodatečné oxidaci.

Zveřejnit odpověď