Zelený čaj a hubnutí

Již po staletí jsou lidstvu známy pozoruhodné účinky zeleného čaje. Zelený čaj se může konzumovat takřka v neomezeném množství a mimo pozitivního efektu na redukci hmotnosti dokáže také zvýšit naši koncentraci, a to i v okamžicích, kdy je náš organizmus již vyčerpaný.  V poslední době je ale do popředí stále častěji vystavována schopnost zeleného čaje ovlivnit hubnoucí proces. Pokud i vy toužíte získat před létem lepší postavu a zhubnout pár kilogramů, zapomeňte na „zázračné“ pilulky a vsaďte na zelený čaj.

Rozpuštění tukové tkáně ovšem nedocílíme pouhým pitím samotného zeleného čaje. Musíme jej také doplnit pravidelným cvičením a správnou životosprávou. Pojďme si blíže představit způsob, jakým zelený čaj ovlivní náš organismus.

Účinky pití zeleného čaje

Tento blahodárný nápoj působí na inzulinovou senzitivitu našeho organismu, a tím zásadně potlačuje chuť k jídlu. Zelený čaj efektivně stimuluje proces spalování tuků a významně podporuje schopnost zahřívání, která tvoří stavební kámen každého správně fungujícího metabolismu.

anhua-song-zhen-detail

Podle výsledků mnoha studií a výzkumů, jež zde ale nebudeme podrobně rozebírat, neboť to není cílem našeho článku, se pití zeleného čaje spojené s pravidelným cvičením projeví na množství spalování tuků v řádu až několika desítek procent. Některé studie poukazují až na 45%. Jak tohoto efektu docílit?

Jak zhubnout pitím zeleného čaje

Dopřávejte si zelený čaj v hojném množství, které se může pohybovat v rozmezí 5 – 8 šálků denně. Velmi důležité je připravit každý další šálek vždy z čerstvé lžičky čajové směsi, nebo nového sáčku čaje. Tím docílíte stálého přísunu veškerých substancí, jejichž přítomnost je nezbytná k stimulaci hubnoucího procesu. Tyto substance představují především antioxidanty a katechiny.

Zásadní faktor přípravy představuje také teplota čaje při jeho konzumaci. Pro maximální účinnost jeho vlivu na spalování tuku je důležité nápoj vypít horký nebo teplý. Vyšší teplota efekt na proces spalování tuků ještě zintenzivňuje.

Ač je to pro některé z vás jistě nemilá zpráva, zelený čaj se doporučuje nesladit a nedochucovat mlékem ani smetanou. Tím se zachová jeho nízkokalorická hodnota. Cukr přináší do našeho těla jen nadbytečné kalorie, pokud jím ovšem potřebujete nápoj vylepšit, sáhněte po cukru třtinovém. Ještě větší tabu představují mléčné výrobky. Ty totiž znehodnotí veškeré blahodárné účinky zeleného čaje na redukci vaší hmotnosti, váží na sebe totiž aktivní složky, které celý proces spalování tuků iniciují.

gunpowder-superior-detail

Požadovaného efektu nedosáhneme ani s konzumací produktů, ve kterých představuje zelený čaj pouze součást jejich složení. V těchto produktech totiž nenajdeme katechiny v požadovaném množství. Bez jejich dostatečné koncentrace, která je přítomna pouze v pravém zeleném čaji, proces spalování tuků nepodpoříme. Pokud si ale z jakéhokoliv důvodu pití pravého zeleného čaje nemůžete dopřát, doporučujeme vám konzumovat alespoň nápoje nebo potravinové doplňky s vysokým množstvím katechinů, stejně jako tzv. EGCG.

Mezi nejoblíbenější zelené čaje patří například Gunpowder, Perlová rosa, Jarní spirálky nebo Lung Ching. Přejeme vám dobrou chuť.

Zveřejnit odpověď