Poznejte oblíbené výrobce yerby maté

Valná většina druhů yerby maté, se kterou se na pultech obchodů a stránkách eshopů můžete setkat, pochází z původní pravlasti této rostliny. Region mezi samotnou řekou Paraguay na západě a vody Atlantiku na východě vymezují nejen území přirozeného výskytu maté, ale jde také o oblast největší produkce tohoto zázraku. Argentina, Brazílie a Paraguay jsou za prvé hlavními producenty tohoto čajového nápoje, který probouzí tělo opět k životu, za druhé jde o jeho největší konzumenty. Konkurenci mají možná tak v Sýrii. Ta je překvapivě druhým největším importérem maté. A vás budou zajímat výrobci yerby maté, i v tomto případě zůstaneme na jihoamerickém kontinentu.

V každém ze zmíněných státu Latinské Ameriky je popíjení maté zcela běžnou činností, která tu provází každý den – podobně jako u nás čaje a káva. Proto je tu taky mnoho generacemi prověřených výrobců, kteří produkci tohoto nápoje zdokonalovali po desítky let. Pro vás jsme vybrali několik opravdu klasických značek. Nejde rozhodně o plný výčet kvalitních výrobců maté, spíše malou inspiraci a vodítko pro vaše vlastní další pátrání.

TARAGUI

Tohle je opravdu národní klenot mezi druhy maté. Zanedlouho to bude už sto let, co v balírně tradičního výrobce Taragui odměřili první kilo yerby a poslali ho do světa. Yerbu Maté Taragui je proto možné najít ve spížích argentinské domácnosti už od roku 1924. Navíc se dodnes jedná o jednu z nejprodávanějších značek na celém území Argentiny. Už to je u národa tak masivních pijáků maté dostatečné potvrzení kvality výrobce. Pokud hledáte tu nejlepší yerbu přímo z Las Marias, pak je Taragui určitě volbou, kdy nelze šlápnout vedle.

taragui-yerba-mate-detail

CACHAMATE

Tohle je jedna z nejrozšířenějších značek na celém území Argentiny. Samozřejmě odkud také sama pochází. Pokud zakoupíte některou z řad právě tohoto producenta, dostane se k vám stoprocentně přímo ze skladů Cachamai, která už přes půl století dodává maté nejvyšší kvality přímo z oblastí jejího původu. Balení po kile nebo půl kile yerby maté Cachamate je díky tomu ideální vstupenkou k probuzení, uvolnění a povzbuzení, jaké s sebou nese jen kvalitní kalabasa plná čerstvého maté.

ROSAMONTE

Světoví odborníci se drží konstatování, že právě značka Rosamonte (další z argentinských stálic ve zpracování yerby), se těší stále oblibě díky mimořádné síle a jedinečnému kouřovému aroma. Také díky těmto charakteristikám je tato značka maté k dostání už přes osmdesát let. Rodinná tradice firmy Rosamonte sahá do roku 1936, kdy do Argentiny doputoval potomek imigrantů z Ukrajiny a založil si tu svou první malinkou továrničku. Po třech desítkách let stále funguje, už ale pod jménem Rosamonte a hlavně s vynikající produkcí, kvalitou a pověstí, která zdejšímu maté zůstává i nadále.

yerba-mate-cbse-pomelo-detail

CRUZ DE MALTA

Pokud je ve vašem hledáčku spíše maté jemnější chuti a nechcete, aby vás zruinovalo, nelze než doporučit právě značku Cruz de Malta. Je to argentinský kousek, který je velmi dobře k sehnání.

Zveřejnit odpověď