Vodní dýmky

Vodní dýmku, nebo chcete-li shishu, zná asi každý. Vodní dýmky můžeme dělit do mnoha kategorií a to například do kategorií podle počtu šlahounů, podle velikosti na malé, střední a velké vodní dýmky. V České republice jsou nejznámnější dvě velké značky vodních dýmek – Vodní dýmky Aladin a vodní dýmky Top Mark.

Vodní dýmky Aladin

Vodní dýmky značky Aladin si zakládají na své oblíbenosti díky svému skvělému designu a mnoho variant tvarů vázy vodní dýmky. Vodní dýmky Aladin k nám dováží výhradní dovozce, který ceny upravuje tak, aby byly co nejpřijatelnější pro běžného uživatele. Starší kolekce vodních dýmek Aladin se dala sehnat od krásných 400,- Kč za vodní dýmky velikosti 19 palců. S příchodem nové kolekce Vodních dýmek Aladin Evolution přísly krásné designy Vodních dýmek a to hlavně všech Váz v této kolekci. S krásnějším designem přitvrdila i cena běžně tedy tyto vodní dýmky seženeme od 900,- Kč za jedno šlahounovou vodní dýmku velikosti 45 cm. Holt za design si musíme připlatit. A nutno říct, že se to mnohdy vyplácí.

Vodní dýmky Top Mark

Vodní dýmky značky Top Mark sází na opačnou strategii než vodní dýmky značky Aladin. Jde především o jednoznačný důraz na kvalitu zpracování. Design jde proto stranou a firma už po několik let vyrábí stejné vázy, stejné typy vodních dýmek. Kvalitní zpracování přínáší i své ovoce. Vázy jsou pevnější. Vodní dýmku od značky Top Mark můžete sehnat už od 289,-, kdy za tuto cenu koupíte vodnici, se kterou si vystačí bohužel jeden a to ještě ne-vášnivý kuřák. Zajímavostí ale je, že nabízí i vypiplané kousky, jako jsou otočné dýmky typu Top Mark Aswan.

Na internetu najdete i jiné vodní dýmky, které jsou dovezeny z cizích zemí. Bohužel s nimi nemáme takovou zkušenost, abychom o nich mohli něco mínit. Ale osobně si myslí, že kvalitou moc neoplývají a sázka na jistotu v podobě firem Aladin a Top Mark Vám zajisté přinese své ovoce. Je jenom na Vás, jakou cestou se rozhodnete jít.

Zveřejnit odpověď